MÜKEMMELİYET MERKEZİ

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği’nin (TÜRKLİM) Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile ortak açtığı TÜRKLİM KARİYER-PORT, Mükemmeliyet Merkezi’nde artık limanlarda kullanılan tüm ekipmanların ve araçların simülasyonlu eğitimi yapılıyor.

Böylelikle limancılık sektörünün en önemli ihtiyacı olan teknik personelin son derece bilimsel ortamda teorik ve uygulamalı eğitimleri de TÜRKLİM tarafından verilmeye başlamıştır.

Merkezde liman iş makinesi kullanma eğitimi almak isteyen  adaylara , tecrübeli – uzman eğitmenler ile ,  teorik ve simülatörlü , Liman İş Makineleri operatörlük  eğitimleri , Ulusal Meslek Standardları ve  Ulusal Yeterlilikleri  paralelinde verilmektedir .  

Merkezimizdeki mevcut simülatörler de : Mobil Vinç (MHC) (konteyner ve dökme-ambalajlı yük paket programları olan);  CRS; SSG  ve RTG (konteyner yük paket programları olan) iş makineleri  modellenmiştir.

Simülatör Programı A1; B3, C2….G1 gibi harflerle ifade edilen ders başlıklarından (menüler) oluşmuş olup, limanda yapılamayan emergency veya çok az yapılabilen uygulamalar istenilen ders seçilerek adaya yaptırılabilmektedir. 

© Copyright 2017 Turklim Tüm hakları saklıdır.
web tasarım